На празник Сабора Пресвете Богородице, у храму Силаска Светог Духа на апостоле у Обреновцу служена је Света Литургија, којом је началствовао архијерејски намесник посавски, протонамесник Александар Вучај, уз саслужење свих свештенослужитеља овога светога храма.
После прочитане јеванђељске перикопе , беседио је протонамесник Александар Вучај, рекавши:
- Божић није три дана, Божић је увек! Божић је један дан, дан у којем је сабрано све, све оне наде и старозаветна вера, све је сабрано у и кроз једну личност, личност Богомајке. У данашњем празнику кроз Њу ми прослављамо и Богомладенца Христа- поручио је отац Александар Вучај.
Након Свете Литургије, нови Црквени одбор при Храму Силаска Светог Духа на апостоле прочитао је свечану заклетву. Свечаном заклетвом нови одборници су се заклели Богу и Цркви на ревносно служење и рад у наредном шестогодишњем мандату. Пригодним речима, а у духу великог празника, старешина храма, отац Љубомир Миловановић им је заблагодарио на доброј вољи и труду који су спремни да подаре Цркви у свом будућем раду.
Нови одбор Цркве Силаска Светог Духа на апостоле чине: Славољуб Драгићевић, председник, Петар Петојевић, потпредседник, Дејан Петковић, члан, др Милан Бугарски, тутор, Богдан Ђукић, члан, и Милан Арнаутовић, тутор.