Добродошли на званичну презентацију Православне Епархије ваљевске - Српске Православне Цркве

НАСЛОВНА
ЕПИСКОП
ЕПАРХИЈА
- Историјат
- Обнова
- Устројство

- Шематизам
- Манастири

ВЕСТИ
- Најаве
- Саопштења

- Архива

ВЕРОНАУКА
ПРАВОСЛАВЉЕ
КОНТАКТ

Преображење - храмовна слава у Славковици

19.08.2013

На дан Пресветлог Преображења Христовог, 19. августа 2013. године, у селу Славковица прослављена је храмовна слава. Његово Преосвештенство Епископ ваљевски Г. Милутин началствовао је Св. Архијерејском Литургијом, уз саслужење: високопреподобног архимандрита др Никодима (Богосављевића) – настојатеља манастира Рибнице, протојереја Саше Тимотића – архијерејског намесника колубарског, протојереја Светолика Зечевића, протонамесника Слободана Илића из Обреновца, јереја Дејана Трипковића – секретара Епископа, протођакона Слободана Алексића из Ваљева и ђакона Зорана Кокановића из Бање Ковиљаче, уз присуство великог броја верног народа.

На Светој Литургији Његово Преосвештенство Епископ Г. Милутин рукоположио је дипломираног теолога Драгана Иконића из Славковице у чин ђакона.

У својој беседи Владика Милутин је говорио о величини празника и његовом значају за данашње хришћане и потреби да стално стремимо ка нествореној светлости која је обасјала Господа Христа и ученике на гори Таворској.

После причешћа великог броја верника и литије око храма обављено је резање славског колача.

На крају су сви приступили трпези љубави коју је богато припремила омладина ове парохије. Владика Милутин је похвалио веру ових младих људи који су, уместо својих очева, преузели да прославе храмовну славу.

Унесите у живот човечанства сва начела хришћанска, избаците из њега све што забрањује Хришћанство, тада ће се на земљи појавити рај.

(Прота Ј. Бонд)

САОПШТЕЊЕ ЕПИСКОПИЈЕ ВАЉЕВСКЕ
поводом 120 година од рођења и 35 година од престављења Господу Преподобног Јустина Новог Ћелијског

Састанак поводом прославе јубилеја Миланског едикта