ОБАВЕШТЕЊЕ: Распоред богослужења и обележавање јубилеја

У току свете четрдесетнице:

У Саборном Храму Васкрсења Христовог и у Покровској цркви у Ваљеву служиће се следећим редоследом богослужења:

Литургије пређеосвећених дарова: Сваке среде и сваког петка у 07.00 часова

Литургија Светог Василија Великог сваке недеље у 09.00 часова

Осталим данима

Јутрење у 07.00 часова

Вечерње у 17.00 часова (по зимском рачунању времена) и у 18.00 часова (по летњем рачунању времена)

Бденије суботом и пред празнике у 17.00 часова (по зимском рачунању времена) и у 18.00 часова (по летњем рачунању времена)

БЛАЖЕНОПОЧИВШИ ЕПИСКОП ШАБАЧКО ВАЉЕВСКИ Г. ЈОВАН (ВЕЛИМИРОВИЋ)

(1912-1989)

ОВИМ ПУТЕМ ОБАВЕШТАВАМО ВЕРНИ НАРОД ДА СЕ, У ТОКУ СВЕТЕ ЧЕТРДЕСЕТНИЦЕ,  28. МАРТА 2019. Г. НАВРШАВА  ТРИДЕСЕТ ГОДИНА ОД УПОКОЈЕЊА БЛАЖЕНОПОЧИВШЕГ ЕПИСКОПА ШАБАЧКО-ВАЉЕВСКОГ Г. ЈОВАНА (ВЕЛИМИРОВИЋА).

ОВАЈ ДОГАЂАЈ БИЋЕ ОБЕЛЕЖЕН НА НАЈПРИКЛАДНИЈИ НАЧИН ЛИТУРГИЈОМ ПРЕЂЕОСВЕЋЕНИХ ДАРОВА У ПЕТАК 29. МАРТА 2019. ГОДИНЕ У МАНАСТИРУ ЛЕЛИЋ СА ПОЧЕТКОМ У 08.30 ЧАСОВА НАКОН ЧЕГА ЋЕ СЕ ОБАВИТИ ПАРАСТОС У ПОРОДИЧНОЈ КАПЕЛИ ВЕЛИМИРОВИЋА ГДЕ СУ ПОЛОЖЕНИ ЗЕМНИ ОСТАТЦИ БЛАЖЕНОПОЧИВШЕГ ЕПИСКОПА Г. ЈОВАНА (ВЕЛИМИРОВИЋА).